तपाईं घरेलु हिंसा र दुर्व्यवहारबाट पीडित हुनुहुन्छ भने तपाईंले विशेषज्ञहरूसँग परामर्श लिने सक्नुहुन्छ

तपाईं (DV: तपाईंको जीवनसाथी वा अभिभावकले तपाईंलाई पिट्ने वा खुट्टाले हानीरहदाँ, तपाईंमाथि चिच्याउदाँ, तपाईंको अपमान गर्दा, इत्यादि) घरेलु हिंसा पीडित हुनुहुन्छ भने, तपाईंले फोनमा, इमेलबाट वा च्याट मार्फत विशेषज्ञहरूसँग परामर्श लिने सक्नुहुन्छ!

धेरै भन्दा धेरै मानिस घरेलु हिंसाको पीडितहरू हुनेछन् भन्ने चिन्ता छ, किन भने मानिसले घरमा धेरै समय बिताइरहेका छन् र COVID-19 महामारीको कारणले अस्थिर अनुभूति गरिरहेका छन्।

घरेलु हिंसा धेरै विभिन्न प्रकारका छन्। पिट्ने वा खुट्टाले हान्ने, घरेलु हिंसाले मनोवैज्ञानिक हिंसाको प्रयोग समावेश गर्छ (उदाहरण, चिच्याउने र अपमान गर्ने), सामाजिक दुर्व्यवहार (उदाहरण, तपाईंलाई आफ्नो साथी वा अभिभावकहरूसँग सम्पर्क गर्न नदिने), आर्थिक दुर्व्यवहार (उदाहरण, पूर्ण रूपमा तपाईंले कसरी पैसा खर्च गर्नुहुन्छ भनी जाँच गर्ने) र यौनजन्य हिंसा (उदाहरण, प्रजनन जबरजस्ती) जस्ता शारीरिक दुर्व्यवहारबाट टाढा रहनुहोस्।

तपाईं वा तपाईंले चिनेको कुनै व्यक्ति घरेलु हिंसाको पीडित हुन सक्छ वा तपाईं आफ्नो बच्चासँग आफ्नो घर छोडेर घरेलु हिंसाबाट टाढा रहन चाहनुहुन्छ भने, त्यहाँ तपाईंले परामर्श गर्न सक्ने स्थानहरू छन्।

तपाईं जापानी भन्दा अन्य भाषामा कुराकानी गर्न चाहनुहुन्छ भने च्याट मार्फत DV हटलाइन प्लस (DV相談+)मा परामर्श गर्नुहोस् (सहायता गरिएका भाषाहरू: अंग्रेजी, चिनियाँ, कोरियन, स्पेनिश र  पोर्चुगाली, तागालग, थाइ, भियतनामी, इन्डोनेसिया, नेपाली)। विशेषज्ञले तपाईंसँग भएका घरेलु हिंसाबारे कुनै पनि सरोकारहरू सुन्नुहुनेछ र तपाईंलाई सुझाव दिनुहुनेछ। यो सेवाहरू जापानीमा मात्र उपलब्ध भएतापनि, DV हटलाइन प्लसले पनि फोन वा इमेल, साथसाथै अनलाइन बैठकहरूबाट 24/7 परामर्श सेवाहरू प्रस्ताव गर्छ। आपतकालीन अवस्थामा, DV हटलाइन प्लासले तपाईं (र अन्य संलग्न पारिवारिक सदस्यहरू) लाई सुरक्षित तेरिकाले सुनिश्चित गर्छ र तपाईंलाई निम्न सहायताहरूसँग उपलब्ध गराउछ:

 • अन-साइट सहायता, उदाहरण आवश्यक भएमा तपाईंसँग अस्पताल जाने)
 • आश्रयहरू सहित अस्थायी सुरक्षाहरू

तपाईंलाई कुनै आपतकालीन कुरा भएर तपाईंले विशेषज्ञसँग परामर्श गर्न चाहनुहुन्छ भने, तपाईंले DV सोउन्डान नाभी (DV相談ナビ: 0570-0-55210) मा फोन गर्न सक्नुहुन्छ। नम्बरले तपाईंलाई नजिकैको जीवनसाथी हिँसा परामर्श र सहायता केन्द्रमा जडान गर्नेछ(配偶者暴力相談支援センター; हैगुसाह ब्युरोकु सहिन केन्द्र)। प्रत्येक केन्द्रले फोन, व्यक्तिगत परामर्श, अन-साइट सहायता र अस्थायी सुरक्षाकामा परामर्श सेवाहरू प्रस्ताव गर्छ। तपाईंले चाहनुहुन्छ भने, तपाईंले अज्ञात रूपमा परामर्श छनोट गर्न सक्नुहुन्छ।

नगरपालिका र अन्य स्थानीय संस्थाहरूले पनि घरेलु हिंसाको लागि परामर्श सेवाहरू उपलब्ध गर्छ। यहाँ तपाईंलाई बहुभाषीय परामर्शहरू प्रस्ताव गर्ने टोकियो, कानागावा, साइटामा, चिबामा परामर्श सेवाहरूका सूचि छन्। तपाईं आफ्नो स्थानीय क्षेत्रमा कुनै व्यक्तिसँग बोल्न चाहनुहुन्छ तर कहाँ परामर्श गर्ने भनी निश्चित हुनुहुन्न भने, कृपया DV सोउन्डान नाभीमा फोन गर्नुहोस्।

साँचो आपतकालीन अवस्थामा, उदाहरण, तपाईंको आफ्नो अभिभावकले तपाईंलाई गम्भीर रूपमा हानी पुराउनु भएको वा तपाईंको जीवन जोखिमा राख्नुभएको महसुस गर्नुभयो भने, कृपया (फोनमा 110 डायल गर्नुहोस्)।

DV हटलाइन +

यो परामर्श सेवा नोभेल कोरोनाभाइरसको फैलावटको प्रतिक्रियामा (内閣府; नइकाकु-फु)  क्याबिनेट कार्यालयद्वारा हालै सेट गरिएको छ। तपाईंले घरेलु हिंसा सम्बन्धी कुनै पनि समस्यहरू च्याट मार्फत अंग्रेजी, चिनियाँ, कोरियन, स्पेनिश, पोर्चुगाली, तागालग, थाइ, भियतनामी, इन्डोनेसियन र नेपालीमा परामर्श गर्न सक्नुहुन्छ।

 • च्याट (जापानी: 12:00~22:00, अन्य उपलब्ध भाषाहरू 24/7)
 • फोन (उपलब्ध 24/7, नि:शुल्क, जापानी मात्र): 0120-279-889
 • इमेल (उपलब्ध 24/7, जापानी मात्र)

कृपया थप जानकारीको लागि यो पृष्ठ जाँच गर्नुहोस्, तपाईंले अंग्रेजीमा च्याट गर्ने स्थान सहित।

DV सोउन्डान नाभी(DV相談ナビ)

यो पनि क्याबिनेट कार्यालयद्वारा सञ्चालन गरिएको समुद्रि सेवा हो। तपाईंले (0570-0-55210) यस नम्बरमा फोन गर्दा, यसले तपाईंको नजिकैको परामर्श केन्द्रमा तपाईंलाई स्वचालित रूपमा नेभिगेट गर्नेछ। लागू फोन शुल्कहरू। प्रत्येक परामर्श केन्द्र खुल्ला हुँदा मात्र परामर्श सेवाहरू उपलब्ध हुन्छन्।

स्थानीय परामर्श सेवाहरू:

टोकियो (東京都)
 • स्थान: टोकियो महिलाको प्लाजा (東京ウィメンズプラザ)
 • फोन: 03-5467-2455 *लागु भएको फोन शुल्क
 • कसको लागि: टोकियोमा बस्ने, काम गर्ने वा पढ्ने मानिस
 • सहायता गरिएका भाषाहरू: जापानी अंग्रेजी, चिनियाँ, कोरियाली, थाई, तागालोग
 • विदेशी भाषा परामर्श उपलब्ध हुने समय: मंगलबार, बुधबार, शुक्रबार, 13:00~16:00 (राष्ट्रिय बिदाहरू र डिसेम्बर 29 देखि जनावरी 3 सम्म)  *तपाईंले अर्को समयमा फोन गर्न चाहनुहुन्छ भने कृपया तपाईंको साइडमा भएको जापानी स्पिकरलाई गर्नुहोस्।
कानागावा (神奈川県)
 • स्थान: कानागावा लैङ्गिक समानता केन्द्र (かながわ男女共同参画センター)
 • फोन: 090-8002-2949 *लागु भएको फोन शुल्क
 • कसको लागि: कानागावा प्रान्तमा भएका महिला
 • सहायता गरिएका भाषाहरू: अंग्रेजी, चिनियाँ, कोरियन, स्पेनिश र  पोर्चुगाली, तागालग, थाइ, भियतनामी
 • समय उपलब्ध: सोमवार देखि शनिबारसम्म, 10:00~17:00  *उपलब्ध बैठकहरू रोकावट भित्र 16:00 सम्म
साइटामा (埼玉県)
 • स्थान: साइटामा जानकारी र सहायता (外国人総合相談センター埼玉)
 • फोन: 048-833-3296 *लागु भएको फोन शुल्क
 • इमेल: sodan@sia1.jp *हाल अनुपलब्ध
 • सहायता गरिएका भाषाहरू: सामान्य जापानी, अंग्रेजी, स्पेनिश, चिनियाँ, कोरियन, तागालग, थाइ, भियतनामी, इन्डोनेसियन, नेपाली
 • समय उपलब्ध: सोमबादेखि शुक्रबारसम्म, 9:00~16:00 (बिदाहरू बाहेक र डिसेम्बर 29 देखि जनावरी 3 सम्म)

थप जानकारीको लागि, कृपया यो पुस्तिका जाँच गर्नुहोस्। तपाईंले घरेलु हिंसा भन्दा अन्य कुनै सरोकारको बारेमा पनि कुराकानी गर्न सक्नुहुन्छ।

चिबा (千葉県)
 • स्थान: परिवार केन्द्र भायोला (ファミリーセンタービオラ)
 • फोन:0438-53-3453 *लागु भएको फोन शुल्क
 • इमेल: viola@chime.ocn.ne.jp
 • जापानी, अंग्रेजी, तागालग र केबुयानोमा परामर्श सेवा; सोमबादेखि शुक्रबारसम्म, 9:00~19:00 (बिदाहरू बाहेक)
 • भियतनामी र थाइमा परामर्श सेवा: महिनाको प्रत्येक दोस्रो र चौँथो बुधबार, 15:00~19:00

तपाईंले तपाईंको चिन्ताहरू सम्बन्धित घरेलु हिंसाको बारेमा मात्र होइन तर सामाजिक कल्याणसँग सम्बन्धित कुनै पनि कुराकानी गर्न सक्नुहुन्छ। थप जानकारीको लागि, उहाँहरूको अंग्रेजी वेबसाइट जाँच गर्नुहोस्।

タイトルとURLをコピーしました